Perşembe , Ocak 20 2022

Sağlıklı ve Düzenli Zayıflama Yöntemleri

Sağlıklı ve düzenli zayıflama yöntemleri kadınların ve erkeklerin en büyük korkusu olan ve esasen günlük yaşam kısıtlaması dahil sağlığı da olumsuz etkileyen kilo problemleri bazı durumda tek başına çözülemeyebilir. Bu durum da internet veya diyetisyen araştırması ile kilo vermeye çalışmak her zaman doğru hedefe ulaştıramaz. İnsanların çoğunda bulunan ve çok tehlikeli bir önyargı olup kilo vermeyi aç kalmaya bağlamak veya sporsuz kilo vermeye çalışmak vücut dengesini bozar. O halde en sağlıklı beslenme tarzı nedir?

Şeker ve Yağı Hayatınızdan Çıkartın

İlk olarak şeker ve yağ kilo vermeni en baş düşmanıdır. Süreci zorlaştırır deri sarkmalarına sebebiyet verir. Diyet yapmaya başlamış olanlar ya da düşünenler yağı tamamen hayatlarından silerek pişmiş gıda tüketmelidir. Bunun yanı sıra çayı ve kahvede ki şeker oranını azaltıp şeker ihtiyacını sadece meyvelerden sağlayabilirsiniz.

Su İçin

Herkesi her şekilde önerdiği ve duymaktan sıkılmış olduğunuz bir tavsiye olabilir ancak su içmek vücut için çok yararlıdır. Eğer gün boyu hareketsiz iseniz ve herhangi bir spor yapma durumunuz yoksa su içerek bu eksikliği giderebilirsiniz. Su; içeriğindeki çözeltiler ile bağırsaklarda taşlaşmış olan dışkıları çözer vücuttan gitmek bilmeyen yağ katmanlarını da zamanla eriterek fit bir görünüm kazandırır.

Hareketli Olun

Hareketli olmak yine fit görüntünün anahtar sırlarından birisidir. Evinize giderken asansörler değil merdivenleri, araba yerine bisiklet veya yürümeyi, hafta sonunu uyuyarak ya da boş vakit geçirerek değil bir iş bulup sürekli aktif olmayı kendinize düstur edinmelisiniz. Bu şekilde yaşlanınca bile bedenin hantallaşmasını önler hareketsizliğin beraberinde gelecek hastalıkları da engellemiş olursunuz.

Detoks Suları Faydalı Mı?

Sağlıklı yaşam konusunda takıntı haline getirmiş olanlar detoks sularını piyasaya sürdükleri andan itibaren başta kadınların aklında soru işaretleri oluşmaya başladı ve spor diyet yapmaksızın detoks sularına kendilerini emanet etti. Oysaki detoks suları asla tek başına işe yarayan bir yöntem değildir.

Sporcuların ve beslenme uzmanlarının yıllardır suyun tadını sevdirmek için önerdikleri limonlu, naneli, meyveli suları bazı kesimler tarafından maydanoz ve limonun içerdikleri asidikler sayesinde kilo verdirdiği bu yüzden de su ile beraber içildiği zaman bu işlemi iki kat hızına çıkardığı iddiası ortaya atıldı.

Detoks suyu su tadını sevdirebilir fakat kesinlikle kilo verdirme konusunda spor ve diyet kadar işe yaramaz. Aksine içerisinde ki meyve ve limonun şeker oranları vücudun amino asit dengesini bozarak kilo vermeyi zorlaştırmaktadır.

Bitki Çayları Hikayesi

​​​​​​Tıpkı detoks suları gibi bitki çaylarının da kilo verdirdiği iddiası insanları sarmalamış ve bitki çaylarında umut aramaya başlamışlardır. Sağlık açısından son derece yararlı olan bitkisel çaylar yine detoks suları gibi asla tek başına kilo verdirmez. Yalnız bitki çaylarının detoks sularından ayrılan özelliği akşam 6 dan sonra tüketildiği zaman örneğin yeşil çay yağ yakımını hızlandırır ve tokluk hissi verir. Abur cubur veya sütlü kahveler yerine yeşil çay tüketimi daha uygun görülür.

Fitness

Diyet yanı sıra kilo vermenin en hızlı zayıflama yöntemleri arasında fitness olmaktadır. Ünlülerin hayatımıza soktuğu ve spor salonlarında yıllardır var olan bu spor dalı sıkılaşma ve daha çekici bir görünüm için idealdir. Çoğu insanın deneyip asla pişman olmadığı eğlenceli bir aktivite olan fitness; karın kası ve kol kası isteyenler için de önerilir. Son derece sağlıklı ve gerekli olan fitness sporu hemen her salonda özel antrenörleri ile dersleri verilmekte olup obezite ile baş edenlere doktorlar tarafından reçete niyetine yazılır.